خدمات

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

English

پلاگین WCM ورژن 6.12

پلاگین WCM

پلاگین WCM: پلاگین Wound Composite Modeler و توضیحات در مورد این پلاگین را ببینید:

نام پلاگین: Wound Composite Modeler for Abaqus

ورژن: 6.12 و 2016

نرم افزار: Abaqus

کاربرد: طراحی و تحلیل مخازن فشار کامپوزیتی

در سال های گذشته، رشته پیچی الیاف (Filament winding)، تبدیل به تکنیکی پرکاربرد در ساخت سازه های گوناگون کامپوزیتی شده است. پیچیدگی آنالیز این نوع سازه ها، تغییر پیوسته ی راستای الیاف می باشد.

پلاگین WCM

نرم افزارهای اجزای محدود هنوز توانایی کاملی از تحلیل این نوع سازه ها ندارند.

به همین دلیل پلاگین WCM  برای مدلسازی و تحلیل سازه های کامپوزیتی رشته پیچی به خصوص مخازن کامپوزیتی توسط شرکت سیمولیا (SIMULIA) تهیه شده است تا کار مهندسان طراح در نرم افزار اباکوس ساده تر شود.

در این پلاگین امکان مدلسازی، تغییر و اصلاح جزئیات هندسی و روشهای مختلف رشته پیچی امکان پذیر است.

روش تولید

Wound Composite Modeler

پلاگین WCM

در روش تولید رشته پیچی، رشته های آغشته به رزین حول یک مندرل دوران آنقدر پیچیده می شوند تا یک شکل لوله ای یا هر سازه ی تقارن محوری ممکنی حاصل شود.

در صنایع هوافضا، کاربرد این روش تولید در ساخت مخازن سوخت راکت و بدنه ی موتور راکت است. کاربرد آن در صنایع خودروسازی بیشتر معطوف به مخازن ذخیره سوخت برای اتوموبیل های هیدروژنی می باشد.

در سال های گذشته، در کنار این موارد در ساخت کپسول های اکسیژن غواصی و کپسول های آتش نشانی به دلیل شرایط برتر کامپوزیت ها نسبت به فلزات نیز این نوع از روش تولید استفاده شده است.

مراحل ساخت

ساخت مخزن فشار کامپوزیتی با روش رشته پیچی، با انتخاب لاینر (شامل استوانه و گنبدی) آغاز می شود. در دو انتها یا یک سر آن نافی هایی که معمولا فلزی می باشند به منظور اتصال نازل، شیر یا هر قطعه ی دیگری به مخزن فشار قرار داده می شود.

سپس مجموعه ای از رشته ها به صورت یک باند حول لاینر به صورت مارپیچ پیچیده می شوند تا لایه ها تشکیل شوند. پس از آنکه لایه ها به تعداد کافی رسیدند مخزن در کوره قرار می گیرد تا عملیات پخت انجام شود.

گاهی اوقات لاینر از مخزن خارج می شود. در صورتی که برای لاینر در ضمن طراحی وظیفه ای در نظر گرفته شده باشد در مخزن باقی می ماند.

در برخی طراحی ها، از قطعه ای لاستیکی بر روی لاینر و در نزدیکی نافی برای کنترل کرنش های برشی استفاده می شود. پس از آنکه لایه های مارپیچ گنبدی ها را به طور کامل در بر گرفتند، زاویه پیچش تغییر می کند تا دور نافی را به خوبی در برگیرد.

امکانات پلاگین Wound Composite Modeler

 

wcm plugin

  • مدل سازی هندسی گنبدی به صورت بیضوی، کروی، ژئودزیک (geodesic) یا جدولی از نقاط دلخواه
  • اعمال مشخصاتی نظیر جنس لایه، ضخامت، عرض باند و زاویه پیچش
  • اعمال الگوی پیچش ژئودزیک یا غیر ژئودزیک
  • تعیین محل و تعبیه لایه برشی لاستیکی و پارچه های تقویتی
  • اعمال انواع روش های تولید شبکه
  • اعمال انواع بارگذاری ها و شرایط مرزی
  • اخذ و مشاهده نتایج با جزئیات مختلف

برای خرید و دانلود این پلاگین با ما تماس بگیرید. دمویی از فضای این پلاگین را در فیلم زیر مشاهده کنید.