خدمات

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

English

MATLIB کتابخانه مواد آباکوس | بیش از 1700 ماده آماده

تماس مستقیم

کتابخانه مواد آباکوس

کتابخانه مواد آباکوس

کتابخانه مواد نرم افزار آباکوس

کتابخانه مواد آباکوس: متلیب یا Abaqus Material Library ، کتابخانه ی جامعی از مواد و مصالح مهندسی است که پارامترهای لازم در هنگام شبیه سازی و تحلیل با نرم افزار اجزاء محدود آباکوس را برای مهندسان ، محققان و دانشجویان مهندسی فراهم می کند. برای تعریف درست این پارامتر ها نیاز به تخصص در علم مواد می باشد که متخصصان بنوموسی این مهم را برایتان آماده کرده اند. 

ورژن: MatLib 1.97
نرم افزار: آباکوس/Abaqus
تاریخ انتشار: اردیبهشت 1398

پلاگین متلیب/MatLib چیست؟

مخاطبان و استفاده کنندگان

در چند سال گذشته که درگیر امور مربوط به اجرای پروژه های شبیه سازی با استفاده از نرم افزار آباکوس بوده ایم، نیاز به وجود یک کتابخانه جامع و معتبر از مواد و مصالح احساس می شده است.

متاسفانه نرم افزار آباکوس کتابخانه ای (Abaqus Material Library) برای مواد و مصالح مهندسی در نظر نگرفته است. از اینرو مهندسان این شرکت با جمع آوری اطلاعات مصالح مختلف که در ضمن شبیه سازی مسائل مهندسی به آن نیاز است، این امر را برای خود آسان کردند.

این پلاگین در پروژه های مختلف صنعتی و تحقیقاتی استفاده شده است و دارای پارامترهای انواع مواد مهندسی (نظیر فلز ، کامپوزیت ، سرامیک ، بتن و …) با رفتار های گوناگون (نظیر الاستیک ، پلاستیک ، آسیب و …) می باشد و هر کاربری می تواند در تحقیقات خود از آن استفاده کند.

به این طریق زمان مورد نیاز برای تعیین پارامترهای مواد ، کالیبراسیون آن ، اطمینان از صحت و دقت آن و مسائلی از این دست کاهش یافته و زمان مربوط به اجرای شبیه سازی تا حد زیادی کاهش خواهد یافت.

اطلاعات مواد و مصالح استفاده شده در این پلاگین (Abaqus Material Library) از منابع معتبر گردآوری شده اند، بنابراین می توانند در کاربردهای مختلف صنعتی و تحقیقاتی مورد استفاده قرار گیرند.

  • کارشناسان و مهندسان فعال در زمینه CAD/CAM/CAE
  • مهندسان فعال در دفاتر طراحی شرکت ها و کارخانه ها
  • مهندسان دفاتر تحقیق و توسعه (R&D) شرکت ها و کارخانه ها
  • دانشجویان کارشناسی و تحصیلات تکمیلی رشته های مهندسی نظیر مکانیک ، عمران ، دریا ، متالوژی ، هوافضا ، نساجی ، شیمی و …
  • مبتکرین و مخترعین
  • صنایع دریایی ، خودروسازی ، ماشین سازی ، قطعه سازی ، کشاورزی ، هوافضا ، بازرسی ، انرژی و نیروگاهی ، پزشکی و داروسازی ، ریلی و راه آهن ، نفت ، گاز و پتروشیمی ، بسته بندی ، الکترونیک ، هسته  ای ، معدن ، راه و ساختمان ، لوازم خانگی ، ورزشی و تایرسازی.
  • کاربران نرم افزار اجزاءمحدود آباکوس

 

پروژه های سبک سازی تجهیزات

یکی از استراتژی های اصلی جهت کاهش وزن سازه ها و تجهیزات استفاده از مواد با استحکام یا سفتی ویژه بالاتر است. برای مثل استفاده از مواد کامپوزیتی بجای فلزی در طراحی و ساخت قطعات و تجهیزات مهندسی گزینه ای است که در سال های گذشته در صنایع مختلف به کار گرفته شده است. اما اجرای این کار آسان و راحت نیست.

چراکه یک ماده بهینه می تواند در شرایط بارگذاری مختلف، آزادی دست طراح در هنگام طراحی و ویژگی های دیگری نظیر قیمت تمام شده، دوام، روش تولید، یا مسائلی مربوط به محیط زیست متغیر باشد.

نتیجه آن شده است که بسیاری از پروژه های سبک سازی تجهیزات با شکست مواجه شده اند.

بهترین ایده ای که تا الان مورد توجه قرار گرفته است و شرکت های زیادی از آن استفاده می کنند استفاده از نرم افزاری است که بهترین جنس را با توجه به کاربرد تجهیز در پروژه های سبک سازی پیشنهاد کند.

در چنین نرم افزاری تمام پارامترهای ذکرشده با هم درنظر گرفته می شوند. به همین دلیل است که در چند سال گذشته ما، پلاگینی مخصوص استفاده در نرم افزار اباکوس (Abaqus Material Library) که البته قابل استفاده در نرم افزار های مشابه نظیر انسیس نیز هست، را توسعه دادیم تا نیاز ما را در اینگونه مسائل تامین کند.

هم اکنون پس از طی کردن صحت سنجی های مختلف این پلاگین جهت استفاده تجاری آماده شده است و در قالب های مختلف شرکت ها می توانند از آن استفاده کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 سفارش

جهت کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با طرح های ما با واحد پشتیبانی تماس بگیرید. (تماس با 35424520-051)

اطلاع رسانی

با ثبت ایمیل خود می توانید از آخرین تغییرات این نرم افزار اطلاع پیدا کنید.

  • اطلاع رسانی از طریق تلگرام: ارسال MatLib به https://t.me/BanuMusaCo
  • اطلاع رسانی از طریق ایمیل: ارسال ایمیل با عنوان MatLib به ایمیل info@BanuMusaGr.com

جهت خرید این محصول می توانید با ما تماس حاصل نمایید و همچنین در صورت نیاز به منتورینگ می توانید از طریق این لینک اقدام نمایید.