خدمات

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

English

طراحی آسانسور با انسیس

طراحی آسانسور با انسیس چه کاربردی دارد

طراحی آسانسور با انسیس و بهینه سازی طراحی و نگهداری آن با شبیه سازی اپتیک و واقعیت مجازی با انسیس

طراحی آسانسور با انسیس چه کاربردی دارد. تعداد کمی از انسان ها هستند که بتوانند سوار بر آسانسوری شوند که در آن دمپر وجود نداشته باشد و بدون ترس از فضای محدود، تنگ و فکر های آزار دهنده ، روز خود را شروع کنند. همه ی ما دوست داریم وقتی سوار بر آسانسور می شویم چنین احساسی نداشته باشیم.

با این که می دانیم مهندس طراح و سازنده آسانسور را در  امن ترین حالت طراحی کرده و ساخته است اما در حالات ما تاثیری ندارد و با یک حس ناخوشایند منتظر تمام شدن شماره های نمایشگر و رسیدن به مقصد هستیم.

طراحی آسانسور با انسیس

بهینه سازی طراحی و نگهداری آسانسور با شبیه سازی اپتیک و واقعیت مجازی

برای حل این مشکل مهندسان از سیستم های شبیه سازی اپتیک و واقعیت مجازی استفاده می کنند تا افرادی که در کابین آسانسور هستند حس راحتی و آرامش داشته باشند.  ابزارهای شبیه سازی اپتیک مانندANSYS SPEOS  می توانند مدلی را براساس ظرفیت افراد مجموعه، وزن قابل حمل آسانسور و مواردی نظیر آن طراحی کنند. این اطلاعات این امکان را  به طراحان آسانسور می دهد که در هنگام طراحی یک ساختمان ، جانمایی ها و تعداد آسانسور را بنا به ظرفیت ساختمان، به درستی طراحی کنند.

چگونه طراحی آسانسور با انسیس (VR) می توانند طرح های آسانسور را بهبود بخشند؟

ترس از فضای بسته و محدود تنها مشکلی نیست که مانع لذت بردن مردم از سوار شدن به آسانسور می شود. سرگیجه ، ترس از ارتفاع  و بیماری های مرتبط با اضطراب ، عوامل دیگری هستند که مانع  لذت بردن ازآسانسور می شوند. اگر نورپردازی نادرستی برای داخل کابین انتخاب شود یا مواد و مصالح نادرستی برای ساخت فضای آن استفاده شود ، هرچقدر هم آسانسور مهندسی ساز و مدرن باشد ،حس ناخوشایندی را به مسافران منتقل می کند.

با استفاده از شبیه سازی اپتیک و با تکنولوژی SPEOS ، مهندسان می توانند انواع نور پردازی و متریال دکوری داخلی را در طرح ها و رنگ های مختلف امتحان کنند تا ببینند که کدام ترکیب می تواند از سطح تنش و اضطراب مسافرین بکاهد تا از سفرشان لذت ببرند. در واقع شبیه سازی اپتیکی این امکان را به مهندسان می دهد که رفتار و حالات مسافرین را در کابین آسانسور پیش بینی کنند. برای مثال بازتاب نور زرد در برخورد با سطح آینه می تواند فضای مبهم و گیج کننده ای را برای افراد ایجاد کند. به این ترتیب مهندسان می توانند سریعا اقدام به تغییر رنگ و متریال داخل کابین کنند تا از این سطح اضطراب بکاهند.

مهندسان وقتی تصمیم به ساخت یک آسانسور می گیرند می توانند با استفاده از واقیت مجازی و شبیه سازی ها ، فضای داخلی آسنسور را قبل از ساخت نمونه اولیه تجربه کنند.

بهبود تعمیر و نگه داری آسانسور با استفاده از واقعیت مجازی

هنگامی که یک مدل مجازی از آسانسور وجود داشته باشد، می توان عملا در هنگام طراحی و قبل از ساخت از آن استفاده کرد. با ANSYS VRXPERIENCE می توان شبیه سازی آسانسور را  بگونه ای انجام داد که جلسه ی آموزشی برای مسافرین باشد .حتی مسئولین تعمیر و نگهداری با استفاده از این شبیه سازی می توانند طریقه صحیح سرویس کردن آسانسور و رفع عیب های آن را قبل از  بروز مشکل تمرین کنند. این موضوع باعث افزایش ضریب ایمنی و سرعت عمل نیرو ها خواهد شد. مخصوصا زمانی که قرار است آسانسوری را تعمیر کنند که تا به حال تجربه ی تعمیر آن را نداشته اند.  بطور کلی واقعیت مجازی هر آن چیزی که برای کار کردن در یک محیط امن و مطمئن نیاز است را به خدمه تعمیراتی آموزش می دهد.