ویژه؛ نقش شبیه سازی عددی در عصر حمله ویروس کرونا !

فروردین, ۱۳۹۹ بدون نظر خدمات, مهندسی پزشکی

به تازگی شرکت انسیس، کاربردهای شبیه سازی عددی در کاهش شیوع و صدمات ناشی از ویروس کرونا یا COVID-19 را منتشر کرده است. به دلیل آنکه هنوز هستند بسیاری از صنعتگران و مخترعانی که بدون توجه به اهمیت شبیه سازی عددی در کاهش هزینه های تولید و افزایش کیفیت محصول اقدام به تولید سریع یک محصول می کنند، ما در دفتر تحقیق و توسعه بَنوموسی وظیفه خود میدانیم این موارد را به اطلاع علاقه مندان برسانیم. همراه ما باشید و ببینید که چگونه #شبیه_سازی_شفافیت_سازی می کند.

1- اهمیت فاصله گذاری اجتماعی

در این ویدیو شما به اهمیت فاصله با افراد مختلف حداقل بین 1 تا 2 متر آشنا می شوید. برد پرتاب قطرات ناشی از عطسه و سرفه در این ویدیو نشان داده شده است. قطرات ناشی از عطسه و سرفه به راحتی بر صورت ، گردن و لباس شما می چسبد. تا حد ممکن از تردد در نواحی پرجمعیت پرهیز کنید.

2- رعایت فاصله مناسب در هنگام دویدن و دوچرخه سواری

حتما هنگام ورزش کردن و علی الخصوص دویدن و دوچرخه سواری که سرعت باد اهمیت پیدا می کند، فاصله مناسب را با دیگران حفظ کنید. سرعت باد به راحتی برد پرتاب قطرات را چندین برابر می کند.

3- از ماسک استفاده کنید

استفاده از ماسک موجب کاهش ریسک سرایت ویروس به دیگران تا 6 برابر می شود. سعی کنید از انطباق درست ماسک با صورت برای کاهش خروج هوا اطمینان پیدا کنید.

 

4-اهمیت زدن درست ماسک

زدن درست ماسک گرچه در دراز مدت موجب ناراحتی و خستگی شما می شود اما برای عملکرد درست ماسک لازم است که آن را رعایت کنید.

 

5- ضدعفونی کردن مکان های بسته و بیمارستان ها

ضدعفونی مکان هایی که بیماران در آن حضور دارند یا احتمال شیوع ویروس داده می شود برای حفظ سلامت افراد آسیب پذیر ضروری است.

 

6-تولید واکسن ویروس کرونا

هنگامی که واکسن ویروس کشف شد، یکی از بزرگترین چالش های داروسازان تولید انبوه آن در مقیاس صنعتی است. با استفاده از شبیه سازی عددی کارخانه های داروسازی با سرعت بیشتری می توانند به فرآیند تولید مناسب دست پیدا کنند.

 

7-طراحی و ساخت دستگاه ونتیلاتور

در صنعت داروسازی و تجهیزات پزشکی نیاز به تولید بهینه دستگاه ونتیلاتور همواره وجود دارد. همین الان یکی از مشکلات طراحی پیچیده این دستگاه ها و سرعت پایین مونتاژ و تولید آن در کارخانه است. به همین دلیل است که چالش هایی اخیرا برگزار شده است تا دستگاهی ارزان و ساده توسط مبتکران و مخترعان طراحی شود. شبیه سازی ابزاری است برای سرعت در تولید و بهینه سازی و افزایش کیفیت محصولات.

 

8- شبیه سازی استنشاق و دارورسانی

شبیه سازی اسپری تنفسی و دستگاه استنشاق و تحویل دارو به ریه ها امکان پذیر شده است. به این ترتیب پزشکان به راحتی اثر انتقال دارو و تاثیر آن را بررسی می کنند.

 

جامعه مهندسی و صنعت کشور در کنار جامعه پزشکی است…

منبع: انسیس

the

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

Hello!

Click one of our representatives below to chat on WhatsApp or send us an email to info@banumusagr.com

سلام، مسئول مربوطه را انتخاب کنید تا هم اکنون در واتساپ شما را راهنمایی کند. یا با شماره 05135424520 تماس بگیرید.

×