خدمات

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

English

نرم افزار ICFD حلگری برای حل مسائل CFD در LS-Dyna

نرم افزار ICFD بعنوان حلگر جریان تراکم ناپذیر بر اساس فناوری جدید اجزا محدود (FEM) در حوزه مکانیک سیالات تهیه و توسعه داده شده است. این حلگر به صورت کامل و بخوبی با حلگر مکانیک جامدات کوپل می شود. این کوپل شدن موجب اجرای تحلیل های اندرکنش سازه-سیال (FSI) بسیار قوی و بهتر از حلگرهای دیگر خواهد شد. هنگامی که اندرکنش سازه-سیال ضعیف است می توان از تکنیک صریح (explicit) و هنگامی که قوی است می توان از تکنیک کوپل ضمنی یا implicit استفاده کرد.

web icfd

بعلاوه برای فراهم کردن حل جریان های سطح آزاد، یک قابلیت جریان دو فازی هم وجود دارد که از تکنیک ردگیری سطح در مدل سازی استفاده می کند. مدل های آشفتگی اصلی هم در این حلگر پوشش داده شده است و مشکلی از این نظر وجود ندارد. این حلگر، اولین حلگر نرم افزار ال اس داینا (LS-Dyna) است که از یک مش زن حجمی جدید استفاده می کند.

قابلیت دیگر نرم افزار ICFD استفاده از مش زنی مجدد تطبیق پذیر در حل جریان های تراکم ناپذیر به صورت خودکار است. ویژگی دیگر این ابزار مش زنی توانایی تولید مش های لایه مرزی است. این مش های ناهمسانگرد بخش بسیار مهمی در مدل سازی عددی در مواقعی هستند که تنش های برشی در نزدیک جداره سیال اهمیت دارد.

نرم افزار ICFD ، هم می تواند به صورت مستقل بعنوان یک حلگر CFD مورد استفاده قرار گیرد و هم اینکه می تواند خیلی خوب با حلگرهای مکانیک جامدات و دمایی در ال اس داینا (LS-Dyna) برای حل مسائل پیچیده چند فیزیکی چند مقیاسی مثل نوسان فلاپ در باد، مقاومت و درگ اطراف وسایل نقلیه، ضربات امواج، کوبش سینه شناور و مواردی از این دست کوپل شود.

چند نمونه از نتایج معتبر مربوط به این حلگر را می توانید در اینجا مشاهده کنید. در کلیپ زیر هم نتایج شبیه سازی عطسه و اثرات داشتن ماسک و شیلد در شیوع بیماری کرونا به کمک همین نرم افزار نشان داده شده است. سوالات و نظراتتان را در مورد این نرم افزار با ما به اشتراک بگذارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *