نرم افزار استرالیایی کاوراک، برای شبیه سازی خرابی ستون ها

خرداد, ۱۳۹۹ بدون نظر ساختمان, نفت و گاز

مکانیزم خرابی ساعت شنی شدن (hourglassing) ستون های سنگی، موضوع بسیاری از تحقیقات سال های اخیر مهندسان در حوزه ژئومکانیک برای شبیه سازی خرابی ستون ها بوده است. در تمام این سالها، هیچ نرم افزاری تونایی شبیه سازی پیوسته شبیه سازی خرابی ستون را نداشته و تنها راهکار آن استفاده از معیارهای تجربی بوده است.

حالا نرم افزار کاوراک (Cavroc) محصول استرالیا، می تواند پدیده رشد طبیعی ساعت شنی شدن و ورقه ورقه شدن ستون ها را بدون نیاز به استفاده از معیارهای خرابی دوخطی، s-shape و CFSH بدقت شبیه سازی کند. در این نرم افزار از معیار خرابی هوک-بران (Hoek-Brown) برای پیش بینی مکانیزم های خرابی مذکور استفاده می کند. یک مزیت مهم این نرم افزار که توسط توسعه دهندگان آن عنوان شده است، سرعت 100 برابری محاسبات نسبت به هر نرم افزار دیگر در این حوزه است.

در فیلم زیر نتایج شبیه سازی انجام شده توسط نرم افزار کاوراک (Cavroc) جهت پیش بینی مکانیزم خرابی ساعت شنی ستون نشان داده شده است. برای اطلاعات بیشتر در مورد این نرم افزار می توانید به آدرس سایت آن که در زیر نوشته شده است مراجعه کنید.

نکته دیگر اینکه این نرم افزار می تواند مورد استفاده مهندسان حوزه معدن و راه سازی باشد و کمک زیادی در افزایش کیفیت و دقت محاسبات کند.

https://cavroc.com/

 

the

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

Hello!

Click one of our representatives below to chat on WhatsApp or send us an email to info@banumusagr.com

سلام، مسئول مربوطه را انتخاب کنید تا هم اکنون در واتساپ شما را راهنمایی کند. یا با شماره 05135424520 تماس بگیرید.

×