خدمات

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

English

شبیه سازی انفجار با نرم افزار BlastFoam | معرفی کد 1 جدید

تماس مستقیم

شبیه سازی انفجار با نرم افزار BlastFoam

احتمالا تا الان، برخی از انیمیشن‌های مربوط به نتایج شبیه سازی انفجار با نرم‌افزار BlastFoam را که در کانال آپارات قرار داده‌ایم، مشاهده کرده‌اید. در واقع اطلاعات زیادی از توسعه‌دهنده این نرم‌افزار و تئوری‌های محاسباتی آن تا امروز وجود نداشت. اکثر محققانی که در زمینه کدنویسی فعالیت دارند علاقه‌مند هستند تا بدانند چگونه یک نرم‌افزار جدید مهندسی جهت انجام محاسبات و شبیه سازی خلق می‌شود. نرم افزار BlastFoam تازه اول راه است و توسط یک شرکت استارتاپی توسعه داده شده است. در این مطلب اطلاعاتی که تا الان از این نرم‌افزار منتشر شده است را با هم مرور می‌کنیم.

شرکت بنیان صنعت بنوموسی در زمینه طراحی ، شبیه سازی و مهندسی معکوس قطعات و تجهیزات صنعتی و پالایشگاهی فعالیت دارد

نمونه کارها و پروژه های این شرکت راببینید

نرم افزار BlastFoam چیست و شبیه سازی انفجار در آن چگونه است؟

نرم افزار بلست فوم (BlastFoam) در فضای نرم‌افزار شناخته شده متن باز و رایگان اوپن فوم – OpenFoam – توسعه داده شده است که از روش دینامیک سیالات محاسباتی یا همان CFD برای محاسبات عددی استفاده می‌کند. این نرم‌افزار محاسبات CFD را با درنظرگیری تراکم‌پذیری سیال انجام می‌دهد و به طور خاص برای مدل‌سازی موج شوک در گازها توسعه داده شده است. نرم‌افزار دارای مستندات مختلفی می‌باشد و برای شبیه سازی و محاسبات انفجار در هوا بسیار خوب گزارش شده است.

اما برای مدل سازی امواج شوک در مایعات و اندرکنش با موانع انهدام‌پذیر و تغییر‌شکل‌پذیر در مورد آن با ابهام صحبت شده است.

شبیه سازی انفجار با نرم افزار BlastFoam

 

 

 

توسعه دهنده نرم افزار BlastFoam کیست؟

کدنویسی و توسعه این نرم‌افزار در شرکت استارتاپی Synthetik Applied Technologies انجام شده است. این شرکت در شهر آستین در کشور آمریکا واقع شده است. اطلاعات بیشتر را از داخل سایت ملاحظه کنید.

 

در نرم افزار BlastFoam از چه معادلات حالتی استفاده شده است؟

در این نرم افزار تاکنون از معادلات حالت (EOS) زیر استفاده شده است:

  • Jones Wilkens Lee (JWL) (with afterburn)
  • Ideal Gas
  • Stiffened Gas
  • Cochran-Chan
  • Tait
  • Van der Waals

 

چطور نرم افزار BlastFoam را دانلود کنیم؟!

کدهای نرم‌افزار جهت دانلود در پلتفرم گیت‌هاب قرار داده شده است و براحتی قابل دانلود است. اطلاعات بیشتر در مورد تئوری‌های نرم‌افزار ، راهنمای نرم‌افزار ، راهنمای نصب و راه‌اندازی،صحت‌سنجی‌های انجام شده و سایر اطلاعاتی که تاکنون منتشر شده است از اینجا قابل مشاهده و دانلود است.

 

جمع بندی در مورد شبیه سازی انفجار با کد جدید BlastFoam

توسعه نرم‌افزارهای محاسباتی در حوزه‌های خاص با سرعت زیادی در حال انجام است. شبیه سازی پدیده انفجار در هوا که در سال‌های گذشته افزایش یافته است برای تعیین شدت موج شوک حاصل از انفجار و اثر خرابی که بر سازه‌ها و ساختمان‌ها می‌گذارد بکار می‌رود. با استفاده از این نرم‌افزارها می‌توان سازه‌های مقاوم به انفجار طراحی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *