دی, ۱۳۹۸ بدون نظر آموزش, بازرسی, خدمات, دانلود, دریایی, ریل و راه آهن, ساختمان, نفت و گاز

احتمالا تا الان، برخی از انیمیشن های مربوط به نتایج شبیه سازی انفجار با نرم افزار BlastFoam را که در کانال آپارات قرار داده ایم، مشاهده کرده اید. در واقع اطلاعات زیادی از توسعه دهنده این نرم افزار و تئوری های محاسباتی آن تا امروز وجود نداشت. اکثر محققانی که در زمینه کدنویسی فعالیت دارند علاقه مند هستند تا بدانند چگونه یک نرم افزار جدید مهندسی جهت انجام محاسبات و شبیه سازی خلق می شود. نرم افزار BlastFoam تازه اول راه است و توسط یک شرکت استارتاپی توسعه داده شده است. در این مطلب اطلاعاتی که تا الان از این نرم افزار منتشر شده است را با هم مرور می کنیم.

نرم افزار BlastFoam چیست؟

نرم افزار بلست فوم (BlastFoam) در فضای نرم افزار شناخته شده متن باز و رایگان اوپن فوم – OpenFoam – توسعه داده شده است که از روش دینامیک سیالات محاسباتی یا همان CFD برای محاسبات عددی استفاده می کند. این نرم افزار محاسبات CFD را با درنظرگیری تراکم پذیری سیال انجام می دهد و به طور خاص برای مدل سازی موج شوک در گازها توسعه داده شده است. نرم افزار دارای مستندات مختلفی می باشد و برای شبیه سازی و محاسبات انفجار در هوا بسیار خوب گزارش شده است. اما برای مدل سازی امواج شوک در مایعات و اندرکنش با موانع انهدام پذیر و تغییر شکل پذیر در مورد آن با ابهام صحبت شده است.

توسعه دهنده BlastFoam کیست؟

کدنویسی و توسعه این نرم افزار در شرکت استارتاپی Synthetik Applied Technologies انجام شده است. این شرکت در شهر آستین در کشور آمریکا واقع شده است. اطلاعات بیشتر را از داخل سایت ملاحظه کنید.

در نرم افزار از چه معادلات حالتی استفاده شده است؟

در این نرم افزار تاکنون از معادلات حالت (EOS) زیر استفاده شده است:

  • Jones Wilkens Lee (JWL) (with afterburn)
  • Ideal Gas
  • Stiffened Gas
  • Cochran-Chan
  • Tait
  • Van der Waals

چطور نرم افزار را دانلود کنیم؟!

کدهای نرم افزار جهت دانلود در پلتفرم گیت هاب قرار داده شده است و براحتی قابل دانلود است. اطلاعات بیشتر در مورد تئوریهای نرم افزار ، راهنمای نرم افزار ، راهنمای نصب و راه اندازی،  صحت سنجی های انجام شده و سایر اطلاعاتی که تاکنون منتشر شده است از اینجا قابل مشاهده و دانلود است.

جمع بندی

توسعه نرم افزارهای محاسباتی در حوزه های خاص با سرعت زیادی در حال انجام است. شبیه سازی پدیده انفجار در هوا که در سال های گذشته افزایش یافته است برای تعیین شدت موج شوک حاصل از انفجار و اثر خرابی که بر سازه ها و ساختمان ها می گذارد بکار می رود. با استفاده از این نرم افزارها می توان سازه های مقاوم به انفجار طراحی کرد.

ثبت سفارش

the

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

Hello!

Click one of our representatives below to chat on WhatsApp or send us an email to info@banumusagr.com

سلام، مسئول مربوطه را انتخاب کنید تا هم اکنون در واتساپ شما را راهنمایی کند. یا با شماره 05135424520 تماس بگیرید.

×