قابلیت های جدید نرم افزار ANSYS 2019 R1

فروردین, ۱۳۹۸ بدون نظر Uncategorized, دسته بندی نشده, دسته‌بندی نشده, دسته‌بندی نشده
گردش کار جدید NVH، که انسیس مکسول، انسیس مکانیکال و حلگر آکوستیک انسیس ورکبنچ را باهم کوپل کرده است. نویز الکترومغناطیس ماشین ها هنگام ارتعاش ناشی از نیروهای الکترومغناطیس محاسبه می شوند.

به تازگی نسخه جدید نرم افزار ANSYS با نام ANSYS 2019 R1 منتشر شده است. خط تولید دینامیک مولتی بادی (MBD) آنالیز مهاجرت الکتریکی و NVH ، رابط کاربری جدید ANSYS Fluent و اصلاحاتی در تحلیل سازه ، شبیه سازی تولید افزایشی فلزات و طراحی سه بعدی از مهمترین قابلیت های نسخه جدید انسیس می باشد.

الکترومغناطیس

NVH گردش کار جدیدی است که نرم افزار شبیه سازی میدان های الکترومغناطیس ANSYS Maxwell (جهت طراحی و تحلیل موتورهای الکتریکی و دیگر وسیله های الکترومغناطیسی و الکترومکانیکی)  ، ANSYS Mechanical و حلگر آکوستیک ANSYS Workbench را با یکدیگر ترکیب و کوپل کرده است. گردش کار،  نویز الکترومغناطیس یک ماشین هنگام ارتعاش ناشی از نیروهای الکترومغناطیس را محاسبه می کند. به گفته ی انسیس این قایلیت می تواند پروفیل نویز یک ماشین الکتریکی را در چند ساعت به طور کامل ارائه دهد.

مثالی از تکنولوژی جدید موزاییک در انسیس فلوئنت (ANSYS 2019 R1)

سیالات

ANSYS Fluent جدید قابلیت های زیادی به منظور افزایش سادگی و سرعت ارائه کرده است. یکی از مهمترین قابلیت های آن امکان استفاده از پردازش موازی جهت تولید تکنولوژی موزاییک (Mosaic) است که می تواند تا 10 برابر سریعتر نسبت به نسخه قبل عمل کند.  به دلیل آنکه نمی توان تنها از یک مدل توربولانسی در تمام شبیه سازی ها استفاده کرد، کاربران مجبورند مدل مربوط را از بین تعداد زیادی مدل ثابت انتخاب کنند و امیدوار باشند که آن مدل مناسب کاربرد مدنظر است. با معرفی GEKO که ساده شده ی Generalized k-omega می باشد ابزار جدیدی است که به کاربر جهت کنترل توربولانس یا آشفتگی کمک می کند.

جامدات

تعریف مستقیم ثوابت، متغیرها و توابع در فلوئنت جدید ANSYS 2019 R1

به منظور افزایش کارامدی در تحلیل سازه ای ، ANSYS Mechanical  نرمی دمایی را به بهینه سازی توپولوژی قبلی اضافه کرده است. همچنین اصلاحاتی در رشد ترک خستگی و مش زنی مجدد (Remeshing) حلگر غیرخطی داشته است. در مدل هایی که دارای نواحی تماسی زیادی است، سرعت حل 2 برابر بیشتر شده است.

ANSYS Motion MBD خط تولید جدیدی در انسیس است که توسط Virtual Motion کره جنوبی طراحی و توسعه داده شده است. این حلگر نسل سوم MBD دارای مجموعه ای از قابلیت های دینامیک برای اجسام صلب و غیر صلب است. خصوصیات مربوط به این خط تولید گسترده است. با این حلگر کاربران می توانند مکانیزم های پیچیده نظیر سیستم فرمان خودرو را مدل کند.

تولید افزایشی

به منظور تولید افزایشی، محیط جدید ANSYS Additive Science درنظر گرفته شده است تا نیاز مهندسان جهت تعیین پارامترهای بهینه در مصالح و  ماشین های تولید افزایشی فلزات را برطرف نماید؛ یعنی به مهندسان جهت تاثیر تغییرات پارامترهای ماشین بر اندازه حوضچه مذاب و تخلخل مواد کمک ممی کند. حلگر ANSYS Additive Print به تنهایی می تواند در تولید افزایشی استفاده شود و دارای گستره ی زیادی از مواد می باشد که Ti64 و Al357 جدیدا به آن اضافه شده است. ANSYS Workbench Additive گزینه ی جدیدی با نام Layered tetrahedral elements جهت مش زنی اضافه کرده است که منجر به افزایش دقت در عین ثابت ماندن حجم مدل می شود.

بهینه سازی توپولوژی به ANSYS Discovery Live 2019 R1 اضافه شده است که امکان بهینه سازی شکل را در زمانی مطلوب فراهم می کند

طراحی سه بعدی

در گروه طراحی 3 بعدی، به ANSYS Discovery Live بهینه سازی توپولوژی و به ANSYS Discovery AIM جهت افزایش قابلیت های فیزیکی حل ارتعاشی تصادفی افزوده شده است.

 

دانلود بروشور قابلیت های جدید انسیس 2019

[ht_button title=”دانلود” color=”accent” custom_color=”#eeeeee” size=”small” type=”normal” icon_name=”fa fa-angle-double-up” link=”https://banumusagr.com/wp-content/uploads/2019/04/BanuMusaGr.comANSYS-2019-R1-Capabilities-Brochure-.pdf” target=”_blank”][/ht_button]

تگ ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

Hello!

Click one of our representatives below to chat on WhatsApp or send us an email to info@banumusagr.com

سلام، مسئول مربوطه را انتخاب کنید تا هم اکنون در واتساپ شما را راهنمایی کند. یا با شماره 05135424520 تماس بگیرید.

×