خدمات

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

English

شبیه سازی و تست ضربه

شبیه سازی و تست ضربه

شبیه سازی و تست ضربه: شرکت فنی مهندسی بنوموسی تونایی ویژه ای در شبیه سازی و تست ضربه نظیر سقوط آزاد (Drop test) ، تصادف دو خودرو (Crash)، تصادف خودرو و ساختمان ، برخورد پرنده با هواپیما ،  ضربه سرعت بالا (High Speed Impact) و تعیین حد بالستیک دارد.

 

balistic abaqus banumusagr

 

 

شبیه سازی و تست ضربه با حلگر صریح

ضربه پدیده ای گذرا است و به همین دلیل نیاز به استفاده از حلگر صریح جهت شبیه سازی آن دارد. شرکت بنوموسی تخصص کافی در مدل سازی ضربه و بهینه سازی مدل های اجزا محدود صریح برای شبیه سازی مسائل ضربه با نرم افزارهای اجزا محدود (FEA) نظیر اباکوس (Abaqus) و ال اس داینا (LS-Dyna) دارد.

شبیه سازی و تست ضربه در نرم افزار آباکوس

شبیه سازی و تست ضربه در نرم افزار آباکوس

 

 

رفتار مواد در نرخ کرنش بالا در شبیه سازی و تست ضربه

مواد در هنگام تجربه پدیده ضربه تحت نرخ کرنش های بسیار بالا قرار می گیرند. تعیین رفتار مکانیکی مواد در این نرخ کرنش ها لازمه انجام شبیه سازی درست و دقیق است. در این شرکت در صورت نیاز از تکنیک های لازم مثل دستگاه تست هاپکینسون (Split Hopkinson Pressure Bar (SHPB)) ، کالیبراسیون مدل ماده و صحت سنجی مطالعات و آزمون ها بهره گرفته می شود.

 

مدل سازی مکانیزم خرابی

بنوموسی از روش های پیشرفته ای برای پیش بینی خرابی مواد مختلف استفاده می کند. جدیدترین مدل های خرابی مواد ، کدنویسی در نرم افزارهای اجزا محدود و کالیبراسیون رفتار مواد از جمله اقداماتی است که برای دستیابی به نتایج دقیق تر استفاده می شود. همچنین تجربه ی کافی در مدل سازی و پیش بینی خرابی پیشرونده و همچنین مکانیزم ها و اتصالاتی نظیر پیچ ، مفاصل و اتصالات جازدنی (Snap Fittings) دارد.

 

شبیه سازی و تست ضربه در نرم افزار آباکوس

شبیه سازی و تست ضربه در نرم افزار آباکوس

 

پردازش و تحلیل اطلاعات برای شبیه سازی و تست ضربه

شبیه سازی با حلگر صریح مجموعه ای از اطلاعات تولید می کند که هم حجم و هم نویز زیادی دارد. برای استخراج درست اطلاعات بدون تخریب آن از تکنیک هایی نظیر فیلتر و کوتاه سازی اطلاعات (Data truncating and filtering) استفاده می شود. همچنین از کدنویسی و اسکریپت نویسی (Scripting) برای پردازش خودکار اطلاعات نیز استفاده می گردد.

 

 

 

مشتریانی از صنایع پتروشیمی ، خودروسازی ، بسته بندی ، راه آهن و پلیمر از خدمات مربوط به شبیه سازی و تست ضربه این شرکت استفاده می کنند.