پیش بینی آسیب های زانو؛ مقایسه تست آزمایشگاهی و شبیه سازی عددی

اسفند, ۱۳۹۷ بدون نظر Uncategorized, خدمات, دسته بندی نشده, دسته‌بندی نشده, دسته‌بندی نشده, مهندسی پزشکی

شبیه سازی عددی زانوتست و تشخیص آسیب های مربوط به زانو بسیار هزینه بر می باشند. در هر یک از موارد زیر توانمندی شبیه سازی عددی در پیش بینی آسیب اثبات می شود.

تست مفصل تیبیوفیبولار زانو

تست مفصل تیبیوفیبولار، به منظور اندازه گیری سستی مفصل تیبیوفیبولار با بافت های نرم قابل انجام در آزمایشگاه نمی باشد. با اینحال شبیه سازی عددی همین تست بین 10 دقیقه تا 1 ساعت زمان می برد.

تست سایش در زانو

تست سایش، به منظور پیش بینی سایش درشت نی در طی مدت زمان مشخص انجام می شود. هزینه هربار تست سایش در آمریکا 100 هزار دلار می باشد. بین 8 تا 12 هفته زمان این تست در آزمایشگاه می باشد. شبیه سازی عددی این تست بین 15 دقیقه تا نهایتا 2 ساعت زمان می برد.

تست بارگذاری کل مفصل زانو (TKR)

تست بارگذاری کل مفصل زانو (TKR) که به منظور تخمین مکانیکی مفصل در طول فعالیت های روزانه تحت شرایط بارگذاری ماهیچه ای می باشد قابل اندازه گیری در محیط آزمایشگاهی نمی باشد. شبیه سازی عددی این تست بین 20 دقیقه تا 2 ساعت می باشد.

شبیه سازی عددی زانو

تست مکانیک تماس در زانو

تست مکانیک تماس به منظور تخمین مکانیک تماس تیبیوفیبولار در حالت استاتیکی و در وضعیت خمیدگی انجام می شود. مدت زمان لازم برای این تست 4 هفته و هزینه هر دفعه تست 14 هزار دلار می باشد. در نرم افزارهای عددی حداکثر زمان تحلیل و تحویل نتایج 2 ساعت می باشد.

تست مفصل ایمپلنت زانو

تست مفصل ایمپلنت، برای اندازه گیری سستی بین درشت نی و استخوان ران در غیاب وجود ساختار های بافت نرم انجام می شود. هزینه ی هر بار تست 7 هزار و 500 دلار می باشد که 4 هفته به طول می انجامد. در نرم افزارهای عددی مدل سازی و تحلیل این فرآیند 15 دقیقه تا 2 ساعت زمان می برد.

برای مشاوره و اطلاعات بیشتر درمورد پیش بینی آسیب زانو بااستفاده از شبیه سازی عددی با ما تماس بگیرید.

the

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

Hello!

Click one of our representatives below to chat on WhatsApp or send us an email to info@banumusagr.com

سلام، مسئول مربوطه را انتخاب کنید تا هم اکنون در واتساپ شما را راهنمایی کند. یا با شماره 05135424520 تماس بگیرید.

×