خدمات

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

English

بهینه سازی و آنالیز حساسیت می کنید؟! وقت شرکت در یک 17 مین کنفرانس معتبر است…

بهینه سازی و آنالیز حساسیت

در این مقاله می‌خواهیم در مورد اهمیت راه اندازی بهینه سازی و آنالیز حساسیت را برای شرکت ها به صورت مختصر توضیحی بدهیم. از اینکه در این مقاله ما رو همراهی می‌کنید از شما سپاسگزاریم.

امیدواریم که بتوانیم مشکلی را هرچند کوچک بتوانیم از شرکت شما حل نماییم.

اگر مهندس و محققی هستید که در زمینه بهینه‌ سازی و آنالیز حساسیت و حتی تحلیل پارامتری تحقیق می‌کنید و یا پروژه انجام می‌دهید ، پس حتما لازم است در این کنفرانس آنلاین و رایگان که خیلی معتبر است شرکت کنید.

این دوره 17 امین دوره کنفرانس بهینه‌سازی WOST  با نام اصلی Weimar Optimization and Stochastic که توسط دیناردو (Dynardo) و در 25 و 26 ژوئن برگزار می‌شود.

در کنفرانس WOST در مورد روش‌های پیشرفته حل مسائل بهینه سازی و آنالیز حساسیت و همچنین تحلیل پارامتری بحث می‌شود. از آنجایی که برگزار‌کننده این کنفرانس Dynardo است پس انتظار می‌رود خیلی از مباحث پیرامون استفاده از optiSlang باشد.

Dynardo و  optiSlang را نمی شناسید؟!

بهینه سازی و آنالیز حساسیت

شاید اولین بار باشد که این کلمات را می‌خوانید و تا بحال به چشم و گوشتان نخورده باشد، پس خیلی کوتاه، اینکه دیناردو یک شرکت آلمانی در زمینه تهیه و تولید نرم‌افزار و مشاوره مهندسی در زمینه بهینه سازی و آنالیز حساسیت و مسائلی از این دست است که در این حوزه جزو معتبرترین شرکت‌های مهندسی است.

این شرکت به دلیل تیم متخصص و نرم‌افزارهای دقیقی که تولید کرده تقریبا همکار تمام نرم‌افزارهای CAE بزرگ مثل  انسیس و اباکوس است.

اپتی اسلنگ (optiSlang) هم یکی از نرم‌افزارهایی است که این شرکت تولید کرده و در زمینه آنالیز حساسیت (sensitivity analysis) ، بهینه‌سازی طراحی مقاوم (RDO) و تحلیل تصادفی با تشخیص متغیرهایی که بیشترین تاثیر را در هدف بهینه‌سازی دارند، کاربرد دارد.

همانطور که می‌بینید این نرم افزار در حوزه بهینه‌سازی همه فن حریف است.

تاریخچه کوتاه و مختصر دیناردو و اپتی اسلنگ

optislang dynardo optimizationدر دهه 1980 ، تیم‌های تحقیقاتی در دانشگاه باوهاوس آلمان الگوریتم‌هایی برای بهینه‌سازی و تحلیل قابلیت اطمینان تطبیق‌پذیر با شبیه‌سازی‌های اجزا محدود (FEA) توسعه دادند. نتیجه این تحقیقات منجر به تولید نرم‌افزاری به نام Slang شد.

اسلنگ مخفف عبارت Structural Language است. در سال 2000، مهندسان فعال در حوزه CAE از این نرم‌افزار برای بهینه‌سازی و تحلیل مقاوم در صنعت خودروسازی استفاده کردند.

شرکت دیناردو در سال 2001 تاسیس شد و سپس در سال 2003 نرم‌افزار optiSlang برپایه همان نرم‌افزار SLang به عنوان راهکاری مهندسی و صنعتی در بهینه سازی و آنالیز حساسیت و حتی تحلیل قابلیت اطمینان روانه بازار شد.

در سال 2013، ورژن 4 نرم‌افزار optiSlang به طور کل مجددا سازمان‌دهی شد و با یک رابط کاربری گرافیکی جدید و امکاناتی برای ارتباط با نرم‌افزارهای CAE دیگر به بازار عرضه شد.

ارتباط صنعت و دانشگاه

همانطور که می‌بینید اکثر نرم‌افزارهای مهندسی از حدود 30 تا 40 سال پیش شروع به تحقیقات کرده‌اند. همان زمانی که روش اجزا محدود در صنعت و دانشگاه به عنوان یک راهکار مهندسی منحصر به فرد پذیرفته شد.

دانشگاه‌ها در این زمینه کار کردند و صنعت با وجود خامی و شاید ضعف این نرم‌افزار‌ها در ابتدا از آنها حمایت کرد و انگیزه داد. هر کشوری که بیشتر به محققان و دانشجویان و شرکت‌های مستقل خود اهمیت داد، نتیجه بهتری گرفت.

شاید دلیل صنعت قوی آلمان همین باشد؛ ارتباط قوی بین صنعت و دانشگاه.

اگر در زمینه بهینه سازی و آنالیز حساسیت نیاز به مشاوره یا انجام پروژه های صنعتی و تحقیقاتی دارید، می توانید با کارشناسان ما ارتباط بگیرید. توانایی‌های ما در زمینه  بهینه سازی و آنالیز حساسیت در اینجا و اینجا قابل مشاهده است.

این فرم را پر کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

از شما برای همراهی ما بسیار سپاسگزار هستیم. در صورتی که انتقاد یا پیشنهادی نسبت به فعالیت های ما دارید می توانید از قسمت پایین سایت با ما در ارتباط باشید.

‫4 نظر

 • رحمان گفت:

  سلام
  با آباکوس هم امکان انجام آنالیز حساسیت هست؟

  • محمد خراشاد گفت:

   بله. در راهنمای آباکوس بخش Abaqus Analysis User Manual بدنبال 19.1.1 Design sensitivity analysis بگردید. کامل در این مورد توضیح داده

 • شادی دادخواه گفت:

  سلام وقت بخیر
  با انسیس امکان انجام آنالیز حساسیت هست؟

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *