ضربه سرعت بالا بر سازه های ساخته شده از کامپوزیت پدیده ای است که مهندسان صنایع مختلف مثل هوافضا، دریا و خودرو باید بیشتر بر آن تمرکز نمایند. در این پروژه ضربه وارد بر سازه کامپوزیتی چند لایه (Laminate) مورد مطالعه قرار گرفت. در این شبیه سازی ها از نرم افزار اجزا محدود آباکوس بهره گرفته شده است.

به منظور شبیه سازی آسیب در کامپوزیت، مدل ماده کامپوزیتی به همراه معیار تخریب و قانون رشد آن بکار گرفته شد. این مدل، قابلیت رشد آسیب به صورت تدریجی را داراست. بسیاری از مشکلات مربوط به شبیه سازی های عددی از قبیل ناپایداری و وابستگی نتایج به اندازه المان سعی شده در این مدل تا حد امکان کاهش یابد.

مقاومت کامپوزیت در برابر ضربه

با مقایسه چند ورق مختلف این نتیجه حاصل آمد که ورق های کامپوزیتی مقاومت خوبی در ضربات وارده از خود نشان می دهند. در این شبیه سازی ها به منظور تحلیل بهتر مود های مختلف آسیب قابل مشاهده می باشد. این مود ها شامل: ترک ماتریس، شکست الیاف و تورق می باشد. برای شبیه سازی تورق یا همان لایه لایه شدن (Delamination) از مدل منطقه چسب (Cohesive Zone Model) بدلیل برتری های آن نسبت به روش های دیگر همانند VCCT استفاده شد.

ضربه در کامپوزیت

کانتور معیار تخریب مکازیمم تنش اسمی برای شناسایی معیار تخریب

مهندسان ما در شرکت بنیان صنعت بنوموسی تجربه مدل سازی، تحلیل و شبیه سازی انواع کامپوزیت را در کارنامه خود ثبت کرده اند و تخصص های لازم جهت انجام هرگونه پروژه در این زمینه را دارا می باشند.

اطلاعات ارتباطی

  • مشهد-بلوار وکیل آباد- میدان لادن-پلاک 210
  • 051-38676718
  • 051-38676718
  • info@BanuMusaGr.com
  • www.BanuMusaGr.com

عضویت در خبرنامه

موقعیت ما

شرکت بنیان صنعت بنوموسی

شرکت بنیان صنعت بنوموسی، امور مربوط به دفاتر تحقیق و توسعه (R&D) و دفاتر طراحی شرکت ها و کارخانه های صنعتی را بر عهده دارد. این امور شامل نقشه کشی و طراحی صنعتی، مهندسی معکوس، مدل سازی و شبیه سازی عددی، آنالیز و نمونه سازی قطعات و تجهیزات صنعتی می باشد. مدرسان بنوموسی، کلاس های آموزشی مربوط به نرم افزارهای مهندسی (CAD/CAM/CAE) در سطوح مقدماتی و پیشرفته برای صنعت و دانشگاه برگزار می کنند. برای اطلاعات بیشتر و آشنایی با شرایط همکاری با ما در تماس باشید.