ضربه سرعت بالا بر سازه های ساخته شده از کامپوزیت پدیده ای است که مهندسان صنایع مختلف مثل هوافضا، دریا و خودرو باید بیشتر بر آن تمرکز نمایند. در این پروژه ضربه وارد بر سازه کامپوزیتی چند لایه (Laminate) مورد مطالعه قرار گرفت. در این شبیه سازی ها از نرم افزار اجزا محدود آباکوس بهره گرفته شده است.

به منظور شبیه سازی آسیب در کامپوزیت، مدل ماده کامپوزیتی به همراه معیار تخریب و قانون رشد آن بکار گرفته شد. این مدل، قابلیت رشد آسیب به صورت تدریجی را داراست. بسیاری از مشکلات مربوط به شبیه سازی های عددی از قبیل ناپایداری و وابستگی نتایج به اندازه المان سعی شده در این مدل تا حد امکان کاهش یابد.

مقاومت کامپوزیت در برابر ضربه

با مقایسه چند ورق مختلف این نتیجه حاصل آمد که ورق های کامپوزیتی مقاومت خوبی در ضربات وارده از خود نشان می دهند. در این شبیه سازی ها به منظور تحلیل بهتر مود های مختلف آسیب قابل مشاهده می باشد. این مود ها شامل: ترک ماتریس، شکست الیاف و تورق می باشد. برای شبیه سازی تورق یا همان لایه لایه شدن (Delamination) از مدل منطقه چسب (Cohesive Zone Model) بدلیل برتری های آن نسبت به روش های دیگر همانند VCCT استفاده شد.

ضربه در کامپوزیت

کانتور معیار تخریب مکازیمم تنش اسمی برای شناسایی معیار تخریب

مهندسان ما در شرکت بنیان صنعت بنوموسی تجربه مدل سازی، تحلیل و شبیه سازی انواع کامپوزیت را در کارنامه خود ثبت کرده اند و تخصص های لازم جهت انجام هرگونه پروژه در این زمینه را دارا می باشند.

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *×

Hello!

Click one of our representatives below to chat on WhatsApp or send us an email to info@banumusagr.com

سلام، مسئول مربوطه را انتخاب کنید تا هم اکنون در واتساپ شما را راهنمایی کند. یا با شماره 05135424520 تماس بگیرید.

× سلام ، سوالی دارید؟ می تونم بهتون کمک کنم