مهندسی معکوس

با بررسی صنایع بسیاری از کشور های در حال توسعه می توان رد پای مهندسی معکوس یا Reverse engineering را در بسیاری از آن صنایع مشاهده کرد. در واقع مهندسی معکوس روشی برای رسیدن و دستیابی به فناوری و محصولات روز دنیا است.

با استفاده از روش مهندسی معکوس، اطلاعات و دانش فنی محصولات موجود را بازیابی کرده و سپس با استفاده از  روش های مهندسی مستقیم و روش های ساخت قطعات به تولید محصولات اقدام می نمایند.

اجرا

پس از طراحی قطعات یک سیستم در نرم افزارهای طراحی مانند سالید ورک و کتیا تمامی اجزا باید توسط نرم افزارهای آنالیز حرکتی و نیرو مانند آباکوس و انسیس مورد آنالیز و بررسی قرار گیرند.

علاوه بر تولید و ساخت قطعات موجود، مهندسی معکوس به بهبود عملکرد و رفع نواقص طراحی نیز کمک شایانی کرده است و بسیاری از شرکت ها ازین روش استفاده کرده اند.

جهت مهندسی معکوس مهندسان باید به استانداردها، مکانیزم ها، طرز کار سیستم ها، درجه اهمیت قطعات، علم  مواد، فرآیندهای تولید و سایر مسائل مربوطه مسلط باشند.

 

مهندسان شرکت بنیان صنعت بنوموسی با تجربه سالها کار با نرم افزارهای مهندسی و ساخت قطعات توانایی های لازم جهت انجام مهندسی معکوس را دارا می باشند.

شرکت ها وکارخانه های تولید کننده می توانند نیازهای صنعتی خود را با ما درمیان بگذارند.

×

Hello!

Click one of our representatives below to chat on WhatsApp or send us an email to info@banumusagr.com

سلام، مسئول مربوطه را انتخاب کنید تا هم اکنون در واتساپ شما را راهنمایی کند. یا با شماره 05135424520 تماس بگیرید.

×