با بررسی صنایع بسیاری از کشور های در حال توسعه می توان رد پای مهندسی معکوس یا Reverse engineering را در بسیاری از آن صنایع مشاهده کرد. در واقع مهندسی معکوس روشی برای رسیدن و دستیابی به فناوری و محصولات روز دنیا است.

با استفاده از روش مهندسی معکوس، اطلاعات و دانش فنی محصولات موجود را بازیابی کرده و سپس با استفاده از  روش های مهندسی مستقیم و روش های ساخت قطعات به تولید محصولات اقدام می نمایند.

اجرا

پس از طراحی قطعات یک سیستم در نرم افزارهای طراحی مانند سالید ورک و کتیا تمامی اجزا باید توسط نرم افزارهای آنالیز حرکتی و نیرو مانند آباکوس و انسیس مورد آنالیز و بررسی قرار گیرند.

مهندسی معکوس پوشش لامپ در نرم افزار سالیدورک در شرکت بنوموسی

علاوه بر تولید و ساخت قطعات موجود، مهندسی معکوس به بهبود عملکرد و رفع نواقص طراحی نیز کمک شایانی کرده است و بسیاری از شرکت ها ازین روش استفاده کرده اند.

جهت مهندسی معکوس مهندسان باید به استانداردها، مکانیزم ها، طرز کار سیستم ها، درجه اهمیت قطعات، علم  مواد، فرآیندهای تولید و سایر مسائل مربوطه مسلط باشند.

 

مهندسی معکوس میل لنگ در شرکت بنوموسی

مهندسان شرکت بنیان صنعت بنوموسی با تجربه سالها کار با نرم افزارهای مهندسی و ساخت قطعات توانایی های لازم جهت انجام مهندسی معکوس را دارا می باشند.

شرکت ها وکارخانه های تولید کننده می توانند نیازهای صنعتی خود را با ما درمیان بگذارند.

معرفی شرکت بنیان صنعت بنوموسی

هسته اولیه گروه تحقیقاتی بنوموسی در سال 1391 کار خود را با انجام پروژه های شبیه سازی و آنالیز عددی در صنایع مختلف آغاز کرد. با گذشت 5 سال از آغاز فعالیت و انجام پروژه های صنعتی گوناگون گروه تحقیقاتی بنوموسی به شرکت بنیان صنعت بنوموسی تبدیل شد و حوزه فعالیت خود در زمینه تحقیقات نرم افزاری و سخت افزاری را به صورت چشم گیری گسترش داد. این شرکت در حال حاضر یکی از شرکت های تحقیقاتی جهت انجام پروژه های گوناگون در صنایع مختلف همتراز با شرکت ها و پژوهشکده های صنعتی بزرگ در کشور به شمار می آید.

تماس سریع

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .