خدمات

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

English

بهینه سازی و آنالیز حساسیت می کنید؟! وقت شرکت در یک کنفرانس معتبر است…

اگر مهندس و محققی هستید که در زمینه بهینه سازی و آنالیز حساسیت و حتی تحلیل پارامتری تحقیق می کنید و یا پروژه انجام می دهید ، پس حتما لازم است در این کنفرانس آنلاین و رایگان که خیلی معتبر است شرکت کنید. این دوره 17 امین دوره کنفرانس بهینه سازی WOST  با نام اصلی Weimar Optimization and Stochastic که توسط دیناردو (Dynardo) و در 25 و 26 ژوئن برگزار می شود.

در کنفرانس WOST در مورد روش های پیشرفته حل مسائل بهینه سازی و آنالیز حساسیت و همچنین تحلیل پارامتری بحث می شود. از آنجایی که برگزار کننده این کنفرانس Dynardo است پس انتظار می رود خیلی از مباحث پیرامون استفاده از optiSlang باشد.

Dynardo و  optiSlang را نمی شناسید؟!

optiSLang sensitivity analysisشاید اولین بار باشد که این کلمات را می خوانید و تا بحال به چشم و گوشتان نخورده باشد، پس خیلی کوتاه، اینکه دیناردو یک شرکت آلمانی در زمینه تهیه و تولید نرم افزار و مشاوره مهندسی در زمینه بهینه سازی و آنالیز حساسیت و مسائلی از این دست است که در این حوزه جزو معتبرترین شرکت های مهندسی است. این شرکت به دلیل تیم متخصص و نرم افزارهای دقیقی که تولید کرده تقریبا همکار تمام نرم افزارهای CAE بزرگ مثل  انسیس و اباکوس است.

اپتی اسلنگ (optiSlang) هم یکی از نرم افزارهایی است که این شرکت تولید کرده و در زمینه آنالیز حساسیت (sensitivity analysis) ، بهینه سازی طراحی مقاوم (RDO) و تحلیل تصادفی با تشخیص متغیرهایی که بیشترین تاثیر را در هدف بهینه سازی دارند، کاربرد دارد. همانطور که می بینید این نرم افزار در حوزه بهینه سازی همه فن حریف است.

تاریخچه کوتاه و مختصر دیناردو و اپتی اسلنگ

optislang dynardo optimizationدر دهه 1980 ، تیم های تحقیقاتی در دانشگاه باوهاوس آلمان الگوریتم هایی برای بهینه سازی و تحلیل قابلیت اطمینان تطبیق پذیر با شبیه سازی های اجزا محدود (FEA) توسعه دادند. نتیجه این تحقیقات منجر به تولید نرم افزاری به نام Slang شد. اسلنگ مخفف عبارت Structural Language است. در سال 2000، مهندسان فعال در حوزه CAE از این نرم افزار برای بهینه سازی و تحلیل مقاوم در صنعت خودروسازی استفاده کردند. شرکت دیناردو در سال 2001 تاسیس شد و سپس در سال 2003 نرم افزار optiSlang برپایه همان نرم افزار SLang به عنوان راهکاری مهندسی و صنعتی در بهینه سازی و آنالیز حساسیت و حتی تحلیل قابلیت اطمینان روانه بازار شد. در سال 2013، ورژن 4 نرم افزار optiSlang به طور کل مجددا سازمان دهی شد و با یک رابط کاربری گرافیکی جدید و امکاناتی برای ارتباط با نرم افزارهای CAE دیگر به بازار عرضه شد.

ارتباط صنعت و دانشگاه

همانطور که می بینید اکثر نرم افزارهای مهندسی از حدود 30 تا 40 سال پیش شروع به تحقیقات کرده اند. همان زمانی که روش اجزا محدود در صنعت و دانشگاه به عنوان یک راهکار مهندسی منحصر به فرد پذیرفته شد. دانشگاه ها در این زمینه کار کردند و صنعت با وجود خامی و شاید ضعف این نرم افزار ها در ابتدا از آنها حمایت کرد و انگیزه داد. هر کشوری که بیشتر به محققان و دانشجویان و شرکت های مستقل خود اهمیت داد، نتیجه بهتری گرفت. شاید دلیل صنعت قوی آلمان همین باشد؛ ارتباط قوی بین صنعت و دانشگاه.

اگر در زمینه بهینه سازی و آنالیز حساسیت نیاز به مشاوره یا انجام پروژه های صنعتی و تحقیقاتی دارید، می توانید با کارشناسان ما ارتباط بگیرید. توانایی های ما در زمینه  بهینه سازی و آنالیز حساسیت در اینجا و اینجا قابل مشاهده است. این فرم را پر کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

 

‫4 نظر

 • رحمان گفت:

  سلام
  با آباکوس هم امکان انجام آنالیز حساسیت هست؟

  • محمد خراشاد گفت:

   بله. در راهنمای آباکوس بخش Abaqus Analysis User Manual بدنبال 19.1.1 Design sensitivity analysis بگردید. کامل در این مورد توضیح داده

 • شادی دادخواه گفت:

  سلام وقت بخیر
  با انسیس امکان انجام آنالیز حساسیت هست؟

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *